Блогрол
1. БИООРЪЖИЕТО КОВИД 19/БАКТЕРИИТЕ
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
Постинг
29.09.2020 10:00 -
В Библията пише, че от мръсен извор чиста вода не излиза.
Мафиотски змиярник няма как да роди анти-мафиотска конституция.
И други сатрапи се опитват да гасят бунт с конституция.
Но няма защо да ходим толкова далеч. Българската история ни предлага наготово поучителен пример.
След зверското потушаване на Априлското въстание, в края на 1876 г. в Цариград се свиква конференция на Великите Сили за българската съдба. Тя е последният дипломатически опит за решаване на българския проблем с мирни средства. След нея през 1877 започва Освободителната Руско-Турска война.
В деня на откриването на Цариградската конференция – 23 декември 1876 г. – турските представители Сафет паша и Мидхат паша прогласяват, че: „Негово Величество Султанът ощастливи империята с конституция“. Един несръчен турски опит да се предотврати българската свобода със спусната отгоре конституция. Разбира се, Великите сили го отхвърлят и последвалите събития са известни.
Да виждате някакъв паралел със ставащото днес? Пак опит огънят на бунта и свободата да се гаси с дрънкалката „конституция“. Не че авторът на този опит е чел и разбира история. Но онези, които го съветват, сигурно пак им се играе конституционен кючек.
Въпросът е: Защо Родината на Гьоте търпи ставащото в България?
Къде са Великите сили от 1876-1877?
Къде сме ние, българите?
из...."Моите права в Р. България".....
Вълнообразно
Геноцидът на Кромуел срещу ирландците
Гнусна лъжа на един путински плъх
Сърцата ни, дарени да обичаме
Гнусна лъжа на един путински плъх
Сърцата ни, дарени да обичаме
Следващ постинг
Предишен постинг
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

