Блогрол
1. БИООРЪЖИЕТО КОВИД 19/БАКТЕРИИТЕ
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
Постинг
15.11.2013 12:22 -
БЪЛГАРИТЕ (ч.42)
Автор: dalida
Категория: Лични дневници
Прочетен: 6103 Коментари: 5 Гласове:
Последна промяна: 21.07.2015 21:06
Прочетен: 6103 Коментари: 5 Гласове:
33
Последна промяна: 21.07.2015 21:06
БЪЛГАРИТЕ СА СЕДЕМ ЕТНОСА
(говорим един език,но с различен акцент)
Преди 17 хил. години седем арийски племена създали съюз и го нарекли Идел / седем - ел, иде -идват/.
Те се занимавали със скотовъдство и земеделие.
През 3182 г. пр. Хр. започнали да валят силни дъждове, които се обръщали в поройни, заливали по - ниските части на градовете. Хората успели да се спасят на високите планини. Така загива главният град на държавата Шумер или т.н. Самара ......
България е най - старата Европейска държава, просъществувала повече от 18 века под едно и също име.
В хрониката на Михаил Сарийски се казва, че щом българите са тръгнали да се заселват в днешните ни земи още през 474-та година, значи че още много българи по времето на император Маврикий, са се заселили в земите от двете страни на р. Дунав. Той описва как " Трима братя повели 30 хиляди българи и скити, и след това са се разделили. Когато те достигнаха границите ромейски, един от тях наречен Булгариос, взе 10 хиляди души и се отдели от братята си и премина той към река Дунав, която също така се влива в Понтийско море, и поиска от Маврикий земя, да живее там и да бъде съюзник на ромеите....
Проф.акад. Божидар Димитров споделя:
"Тази държава е имала в ония години, население поне 1,5 милиона българи и именно защото българите са били много, затова Византия е предприела поход срещу тях през 680-та година. Ако българите са били малочислен народ Византия не би тръгнала с толкова голяма войска. Така, че щом Византия повежда 80 хилядна войска срещу българите, значи и българите са били многочислени".
От 893 г до 927 г., цар Симеон постига за България голяма военна мощ, която обхваща целия Балкански полуостров, чак до Полша и Моравия.Тогава българските етноси стават още повече.
След освобождението на територията България живеят следните етноси:
Това сме:
1. - тракийци - населяват земята около р.Марица наречена Тракийската низина.
2. - шопи - населяват земята около селата Банкя,Овча купел и Княжево,Сандански,Перник и Кюстендил.Населението се разраства в годините до 12 век,когато границите на България достигат до дн.Сърбия (бивша Кубратова България) и дн.Гърция - където са 2/3 от истинските траки.
3. - македони - населяват земята около Черна гора и покрайнините на дн.източна Македония.
4. - гагаузи - населяват дн.Източна България,по -точно в земята на дн.Варва, Обзор и Балчик.
5. - калдараши - (т.н. цигани) - те населяват земята около Котел, Сливен и Карандила.Днес там живеят предимно мохамедани.Една подробност за етническата музика, дошла в България по време на турското робство. В българските земи по това време идват циганите / през 15 век /,когато османо - турските завоеватели довеждат циганите от Египет, за да им служат и да ги развличат, за развлечението на пашите, турските велможи, спасии и кадии. Тъй като циганите били много мързеливи, турците ги научили за свирят на техните инструменти и да пеят техните песни - маанета. Така циганите станали прочути музиканти и танцьори. Приели турската музика и я усвоили до най - тънките мотиви, те по - късно считали вече, че тази музика е тяхна национална. Тъй като циганите като народ били мързеливи и неуки, господарите им ги причислили към най - долните прослойки на обществото и ги наричали -" чалга". От тук и днес чалга музиката рекламирана от Пайнер студиата, навлезе и завладя най - невинното младо и неопитно в житейска област поколение от тинейджъри между 12 и 18 годишни младежи. Тази музика не се наложи в другите държави, защото нашите съседи си имат национален фолклор и не се поддават на чужди влияния.
6. - най-старото население на България. Кацеловци, хърцоите. .
Тези хора пазят своето минало, своите песни, своите обичаи,пазят своите свирни и игри, пазят своя древен говор до днес. Всъщност самото название хърцои идва от старобългарското име на бога на Слънцето Хърс. Хърцоите се гордеят много със своите песни и обичаи.
7. - капанци - те населяват Русенска област. И до днес са си там.
(тук в блог-бг имаме блогер запознат с историята на капанците - atil.blog.bg-Валентин Иванов)
"Името българин означава мъдър, знаещ човек", отбелязва арабският пътешественик Абу Хамид ал Алдалуси. И, докато на нас ни е генетично заложено да сме знаещи, ние сами трябва да изминем този път!
За да я има Велика България!
(какво ще стане ако - вместо Република е записано Велика България?Дали Европа няма да настръхне?)
Тони Крумова.
dalida.blog.bg
(говорим един език,но с различен акцент)
Преди 17 хил. години седем арийски племена създали съюз и го нарекли Идел / седем - ел, иде -идват/.
Те се занимавали със скотовъдство и земеделие.
През 3182 г. пр. Хр. започнали да валят силни дъждове, които се обръщали в поройни, заливали по - ниските части на градовете. Хората успели да се спасят на високите планини. Така загива главният град на държавата Шумер или т.н. Самара ......
България е най - старата Европейска държава, просъществувала повече от 18 века под едно и също име.
В хрониката на Михаил Сарийски се казва, че щом българите са тръгнали да се заселват в днешните ни земи още през 474-та година, значи че още много българи по времето на император Маврикий, са се заселили в земите от двете страни на р. Дунав. Той описва как " Трима братя повели 30 хиляди българи и скити, и след това са се разделили. Когато те достигнаха границите ромейски, един от тях наречен Булгариос, взе 10 хиляди души и се отдели от братята си и премина той към река Дунав, която също така се влива в Понтийско море, и поиска от Маврикий земя, да живее там и да бъде съюзник на ромеите....
Проф.акад. Божидар Димитров споделя:
"Тази държава е имала в ония години, население поне 1,5 милиона българи и именно защото българите са били много, затова Византия е предприела поход срещу тях през 680-та година. Ако българите са били малочислен народ Византия не би тръгнала с толкова голяма войска. Така, че щом Византия повежда 80 хилядна войска срещу българите, значи и българите са били многочислени".
От 893 г до 927 г., цар Симеон постига за България голяма военна мощ, която обхваща целия Балкански полуостров, чак до Полша и Моравия.Тогава българските етноси стават още повече.
След освобождението на територията България живеят следните етноси:
Това сме:
1. - тракийци - населяват земята около р.Марица наречена Тракийската низина.
2. - шопи - населяват земята около селата Банкя,Овча купел и Княжево,Сандански,Перник и Кюстендил.Населението се разраства в годините до 12 век,когато границите на България достигат до дн.Сърбия (бивша Кубратова България) и дн.Гърция - където са 2/3 от истинските траки.
3. - македони - населяват земята около Черна гора и покрайнините на дн.източна Македония.
4. - гагаузи - населяват дн.Източна България,по -точно в земята на дн.Варва, Обзор и Балчик.
5. - калдараши - (т.н. цигани) - те населяват земята около Котел, Сливен и Карандила.Днес там живеят предимно мохамедани.Една подробност за етническата музика, дошла в България по време на турското робство. В българските земи по това време идват циганите / през 15 век /,когато османо - турските завоеватели довеждат циганите от Египет, за да им служат и да ги развличат, за развлечението на пашите, турските велможи, спасии и кадии. Тъй като циганите били много мързеливи, турците ги научили за свирят на техните инструменти и да пеят техните песни - маанета. Така циганите станали прочути музиканти и танцьори. Приели турската музика и я усвоили до най - тънките мотиви, те по - късно считали вече, че тази музика е тяхна национална. Тъй като циганите като народ били мързеливи и неуки, господарите им ги причислили към най - долните прослойки на обществото и ги наричали -" чалга". От тук и днес чалга музиката рекламирана от Пайнер студиата, навлезе и завладя най - невинното младо и неопитно в житейска област поколение от тинейджъри между 12 и 18 годишни младежи. Тази музика не се наложи в другите държави, защото нашите съседи си имат национален фолклор и не се поддават на чужди влияния.
6. - най-старото население на България. Кацеловци, хърцоите. .
Тези хора пазят своето минало, своите песни, своите обичаи,пазят своите свирни и игри, пазят своя древен говор до днес. Всъщност самото название хърцои идва от старобългарското име на бога на Слънцето Хърс. Хърцоите се гордеят много със своите песни и обичаи.
7. - капанци - те населяват Русенска област. И до днес са си там.
(тук в блог-бг имаме блогер запознат с историята на капанците - atil.blog.bg-Валентин Иванов)
"Името българин означава мъдър, знаещ човек", отбелязва арабският пътешественик Абу Хамид ал Алдалуси. И, докато на нас ни е генетично заложено да сме знаещи, ние сами трябва да изминем този път!
За да я има Велика България!
(какво ще стане ако - вместо Република е записано Велика България?Дали Европа няма да настръхне?)
Тони Крумова.
dalida.blog.bg
Вълнообразно
Следващ постинг
Предишен постинг
Винаги съм живяла със самочувствието на тракийка,
потомка на Велик народ. Колко е важно днес да не
забравяме -
... България е най - старата Европейска държава,
просъществувала повече от 18 века
под едно и също име...
... "Името българин означава мъдър, знаещ човек"...
цитирайпотомка на Велик народ. Колко е важно днес да не
забравяме -
... България е най - старата Европейска държава,
просъществувала повече от 18 века
под едно и също име...
... "Името българин означава мъдър, знаещ човек"...
Поздрави за постинга. Финалът е страхотен!
цитирайНо няма кой да предложи и да одобри такова име в Конституцията.
Само единен народ може да го направи!!!
цитирайСамо единен народ може да го направи!!!
чудесен коментар!!
И до днес още в Китай/ подНебесната Империя /
името БОЛГАР,означава ..Господар !!
горе главите ,болгари !!
цитирайИ до днес още в Китай/ подНебесната Империя /
името БОЛГАР,означава ..Господар !!
горе главите ,болгари !!
"Името българин означава мъдър, знаещ човек"
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
