Блогрол
1. БИООРЪЖИЕТО КОВИД 19/БАКТЕРИИТЕ
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
2. БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР
3. От мръсен извор чиста вода няма/
4. вредно ли е червеното месо?
5. защо, защо
6. зарази, вируси и добре забравено старо име, заместено с ново - новото време дава нови имена
7. в миналото древните хора изхвърляли вътрешностите на животните, днес китайци /гладни/ ги смятат за афродизиак.
8. относно вирусите и миенето на ръцете със сапун
9. градът на 100-те кули
10. Шпионите....на г е р б / да си припомним, че идват избори от години, още нямаме правителство като белите хора.
11. ДИКТАТУРА НА СЪСЕДА / диктаторите нямат съвест/
12. държавна бюрокрация и държавни крадци
13. ИНВЕСТИЦИИ ЛИ, къде ги видяхте?
Постинг
07.05 18:02 -
Относно пестенето на пари......невъзможна мисия
Автор: dalida
Категория: Лайфстайл
Прочетен: 1107 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 07.05 18:06
Прочетен: 1107 Коментари: 2 Гласове:
8
Последна промяна: 07.05 18:06
НЕВЪЗМОЖНА МИСИЯ
Как да спестим разходите си за ток през годината, когато някой УМИШЛЕНО охлажда стените на сградите. Студеният въздух навлиза през външните и вътрешни стени от долу нагоре,от партера към покрива на сградата. Стълбищата ни са ледени, пак отдолу нагоре. Въздухът е леден стените - също. Кой и защо ни обледява, никой не знае, пък и няма кого да попита, защото повечето апартаменти са празни от 2 години, хората избягаха кой накъдето има друго жилище, там се пресели, за да не стои на студено.
И как да спестяваме от тока за отопление, когато жилището ни е студено през цялага година, през всичките сезони. За да се отоплим вдигаме температурата на климатиците, а това пък оскъпява сметките ни за отопление през зимата. ЕРП ЕВН вдигна цената на киловат-час с 3 стотинки. Новата цена за киловат.час вече е 14 евроцента.... Някой ще каже: "не е много", но, при положение, че повечето семейства работят на минимални заплати, да даваш по 180 евро за месец за отопление, това си е направо инквизиция, поне за мен.
Нямам никаква идея по кое нареждане се охлаждат стените, стълбищата и апартаментите на хората. Кой стои зад това нареждане? И, това вече не се търпи. Това охлаждане се прилага вече 2-ра година, откакто някои собственици продадоха собствеността си, т.е. от 2023-2024 година, обледяването стана факт. Сградите построени през 1996-2000 г, вече са почти празни, особено тези, които са около супармаркет "Болеро", кооп-пазара и околните улици.
ВСЪЩНОСТ, ето какво се случва. Стените се охлаждат от долу / партера/ нагоре по цялата сграда - един час студ, 30 минути топъл въздух....и това е вече факт от няколко месеца в нашата сграда.Ето, това е и си мисля, че е умишлено, което е според законите на България - противозаконно и се води като престъпление срещу личността и частната собственост.
Дали някой богаташ не си е заплюл хубаво парче земя, на което мисли да бутне старите сгради и да си построи хотел или бизнес център, за да стане още по-богат? Сигурно има някаква цел, някой високопоставен стои зад цялата тази работа, защото не виждам някой от жителите на ж.к. "Възраждане" да е виновен за да бъде наказан с такова ПРИНУДИТЕЛНО ОХЛАЖДАНЕ И ДА БЪДЕ ПРОГОНЕН ОТ СОБСТВЕНОСТТА СИ.
Дали след новите местни избори през м.юни тази година, за нов кмет и градски съветници, ще има някаква промяна в градоустройствен план или някой замисля нещо незаконно? Кмета ни отвлича вниманието с разни концерти и мероприятия, за да излезем от домовете си за няколко часа. А, местните вестници не ги е грижа какво се случва в града ни, особено когато става въпрос за личната собственост. В тези вестници можем да намерим всичко, което не ни касае, но не и нещо съществено, което засяга личността ни като граждани на Бургас.
Това е голям пропуск от тяхна страна.
Това е. Проблемът си остава все още, докато общината не я е еня за нас, потърпевшите.
7.5.2026./ Бургас.
Как да спестим разходите си за ток през годината, когато някой УМИШЛЕНО охлажда стените на сградите. Студеният въздух навлиза през външните и вътрешни стени от долу нагоре,от партера към покрива на сградата. Стълбищата ни са ледени, пак отдолу нагоре. Въздухът е леден стените - също. Кой и защо ни обледява, никой не знае, пък и няма кого да попита, защото повечето апартаменти са празни от 2 години, хората избягаха кой накъдето има друго жилище, там се пресели, за да не стои на студено.
И как да спестяваме от тока за отопление, когато жилището ни е студено през цялага година, през всичките сезони. За да се отоплим вдигаме температурата на климатиците, а това пък оскъпява сметките ни за отопление през зимата. ЕРП ЕВН вдигна цената на киловат-час с 3 стотинки. Новата цена за киловат.час вече е 14 евроцента.... Някой ще каже: "не е много", но, при положение, че повечето семейства работят на минимални заплати, да даваш по 180 евро за месец за отопление, това си е направо инквизиция, поне за мен.
Нямам никаква идея по кое нареждане се охлаждат стените, стълбищата и апартаментите на хората. Кой стои зад това нареждане? И, това вече не се търпи. Това охлаждане се прилага вече 2-ра година, откакто някои собственици продадоха собствеността си, т.е. от 2023-2024 година, обледяването стана факт. Сградите построени през 1996-2000 г, вече са почти празни, особено тези, които са около супармаркет "Болеро", кооп-пазара и околните улици.
ВСЪЩНОСТ, ето какво се случва. Стените се охлаждат от долу / партера/ нагоре по цялата сграда - един час студ, 30 минути топъл въздух....и това е вече факт от няколко месеца в нашата сграда.Ето, това е и си мисля, че е умишлено, което е според законите на България - противозаконно и се води като престъпление срещу личността и частната собственост.
Дали някой богаташ не си е заплюл хубаво парче земя, на което мисли да бутне старите сгради и да си построи хотел или бизнес център, за да стане още по-богат? Сигурно има някаква цел, някой високопоставен стои зад цялата тази работа, защото не виждам някой от жителите на ж.к. "Възраждане" да е виновен за да бъде наказан с такова ПРИНУДИТЕЛНО ОХЛАЖДАНЕ И ДА БЪДЕ ПРОГОНЕН ОТ СОБСТВЕНОСТТА СИ.
Дали след новите местни избори през м.юни тази година, за нов кмет и градски съветници, ще има някаква промяна в градоустройствен план или някой замисля нещо незаконно? Кмета ни отвлича вниманието с разни концерти и мероприятия, за да излезем от домовете си за няколко часа. А, местните вестници не ги е грижа какво се случва в града ни, особено когато става въпрос за личната собственост. В тези вестници можем да намерим всичко, което не ни касае, но не и нещо съществено, което засяга личността ни като граждани на Бургас.
Това е голям пропуск от тяхна страна.
Това е. Проблемът си остава все още, докато общината не я е еня за нас, потърпевшите.
7.5.2026./ Бургас.
Тагове:
На час по лъжичка, за да няма пресищане....
ВСИЧКИ НЕНОРМАЛНИ РАБОТИ СВЪРШВАТ ЗЛЕ
Любимият ти ИИ скоро ще изчезне.
ВСИЧКИ НЕНОРМАЛНИ РАБОТИ СВЪРШВАТ ЗЛЕ
Любимият ти ИИ скоро ще изчезне.
За климата отговаря Свети Илия.
цитирайkvg55 написа:
За климата отговаря Свети Илия.
.......................Той, климата си е напълно нормален за месец май. Нито топъл, нито много студен, тук-там вали дъжд, росни малко, после спре. Слънцето грее, но не пече. Та, ставаше дума в медиите за пестенето на разходите /ток, вода, данъци/, но както върви, май ще има увеличение и на данъците. А, заплатите, особено минималните и минималните пенсии са едни и същи от началото на миналата година. Като приспаднем данъците върху доходите, от 620 евро/мес, остават около 450 евро. Как се живее с тези пари? Ток, вода интернет, храни,отглеждане на деца - всички цени са почти двойно увеличено. А, държавата хич я няма. Отгоре на това и комшиите ни рекетират с умишленото охлаждане,дали не е полъчка на ЕВН? Няма да се изненадам. Тези ЕРП-та са тук за да печелят и наистина отчитат невероятни печалби.А,, и търговците никак не се интересуват от бедните, които са почти 1.5 милиона в България до момента. Затова, хората гласуваха за Радев, а само преди година във фейсбук имаше предложение България да стане президентска държава, Тази социална мрежа вече се използва като официална медия за текущи новини.
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
